SPRZEDAJESZ MIESZKANIE? W CZYM POMOŻE CI BIURO NIERUCHOMOŚCI?

SPRZEDAJESZ MIESZKANIE?
W CZYM POMOŻE CI BIURO NIERUCHOMOŚCI?


Jeżeli zastanawiasz się nad sprzedażą mieszkania lub nawet jesteś już w procesie sprzedaży czyli ogłaszasz swoją nieruchomość na sprzedaż. Postaram Ci się przybliżyć w czym może Ci pomóc Biuro Nieruchomości.

 

ZACZNIJMY OD POCZĄTKU :)

Po pierwsze upewnij się odnośnie aktualnego stanu prawnego sprzedawanej nieruchomości.
Co to znaczy?

Czyli co było podstawą nabycia przez Ciebie nieruchomości?

Innymi słowy w jaki sposób stałeś się jej właścicielem? np. poprzez:

 • Umowę sprzedaży,
 • Darowiznę,
 • Spadek.

Jest to ważne gdyż w danym przypadku do przeprowadzenia transakcji będą niezbędne dokumenty, które trzeba będzie skompletować.


Dodatkowo istotne będą daty i okoliczności nabycia nieruchomości gdyż może okazać się, że po sprzedaży wystąpi podatek dochodowy – tutaj z pomocną dłonią przychodzi Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami.


Dokładnie zweryfikuję dokumenty, oceni stan prawny oraz może doradzić, wskazać rozwiązanie odnośnie kwestii podatkowych.


Biuro Nieruchomości na stałe współpracuję z Kancelarią Notarialną oraz Biurem Podatkowym, zatem zorganizowanie dodatkowego, wyjaśniającego powyższe tematy spotkania nie powinno być problemem a na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.
DRUGĄ SPRAWĄ JEST SPORZĄDZENIE OFERTY.


Jest to najważniejszy temat w obecnym czasie cyfryzacji i dostępnych technologi w tym dla Kupujących. 

 • Ustalenie Ceny ofertowej. Biuro Nieruchomości działając na lokalnym rynku doskonale zna trendy i zachowania w danym momencie.
 • Dokładnie pomoże określić cenę ofertową byś mógł po pierwsze nie „stracić” sprzedając zbyt tanio oraz nie stracić potencjalnych kupców oferując swoje mieszkanie za cenę zbyt „zaporową”.


PRZYGOTOWANIE I PRZEDSTAWIENIE OFERTY.


Teoretycznie jest to dziś proste, wykonujesz sam zdjęcia wybierasz jakiś portal z ogłoszeniami dotyczący rynku nieruchomości i gotowe.

 • Czy aby na pewno? Pamiętaj, że dziś liczy się JAKOŚĆ a nie „jakoś to będzie”. Agent nieruchomości dysponuję profesjonalnym sprzętem fotograficznym lub współpracuję z profesjonalistą by wykonać najlepsze zdjęcia Twojej nieruchomości
 • Być może sam robisz świetne zdjęcia... Ile wykonałeś zdjęć pokoi, kuchni, budynku....? Biura Nieruchomości tylko TO fotografują i potrafią doskonale oddać walory każdej nieruchomości. Oferta dzisiaj musi być nie powtarzalna, by kupujący nie przeszedł obok niej obojętnie.
 • Dodatkowo usługa typu wirtualny spacer 360', który idealnie się sprawdza by szerzej przedstawić Twoją nieruchomość i znakomicie wyróżnia ją z „tłumu” innych ofert.
 • Do tego dochodzi Home Staging – czyli profesjonalne przygotowanie i prezentowanie nieruchomości do sprzedaży ale o tym napiszę osobny post.
 • Odnośnie wyboru środka masowego przekazu, czyli m.in. portalu związanego z rynkiem nieruchomości zaufaj mi, że Biura Nieruchomości inwestują bardzo duże nakłady na promocję i marketing oferty w portalach, których być może nawet nie znasz, aktywna reklama w mediach społecznościowych(Facebook), system MLS.
 • SYSTEM MLS – czyli współpraca sieciowa pomiędzy Biurami Nieruchomości – wyobraź sobie, że Twoja oferta w jednym momencie trafia do nie mal wszystkich Agentów nieruchomości na lokalnym rynku + wszystkie bazy klientów kupujących z tych  Biur Nieruchomości za pomocą tylko jednego Twojego Agenta! Jednej dobrze sporządzonej, niepowtarzalnej oferty! To jest największa „siła dodana” współpracy z Biurem Nieruchomości.
 • Dodatkowo sporządzenie rzutu nieruchomości w formie graficznej 2D lub 3D.
 • Dodatkowe promowanie poprzez baner na nieruchomości, ulotki.
 • Raportowanie o wynikach działań i ustalanie dalszej strategi marketingowej.

 

KONTAKT Z KUPUJĄCYM ORAZ PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI.

To przede wszystkim oszczędność Twojego czasu
, który dziś staje się walutą.

 • Współpracując z Agentem nieruchomości: nie musisz odbierać telefonów z zapytaniami, odpowiadać na wszelakie pytania, e-maile, umawiać spotkań, odwoływać, przekładać...i być może stresować się samym spotkaniem. W tym czasie spędź miło czas z rodziną lub zajmij się swoją pracą.
 • Jeżeli jest taka możliwość przekaż klucze od nieruchomości Agentowi. Biuro Nieruchomości odbędzie wszystkie prezentację bez Twojego udziału. Po znalezieniu Kupującego spotkasz się z nim w Kancelarii Notarialnej na transakcji sprzedaży.
 • Pomocny też na pewno będzie udział w samych negocjacjach odnośnie ceny, wyposażenia nieruchomości, czy samej daty przekazania mieszkania.
 • Agent nieruchomości oczywiście dopilnuję wszystkich formalności związanych z przekazaniem nieruchomości Kupującemu, mam na myśli protokół z przekazania mieszkania oraz przepisanie liczników/dostawców mediów na nowego właściciela.
 • Dodam jeszcze, że klienci oglądający Twoją nieruchomość w pewnej mierze nie są anonimowi, Biura Nieruchomości starają się ich weryfikować. Możesz czuć się z tym bezpiecznej.
 • Odnośnie bezpieczeństwa każde Biuro Nieruchomości posiada obowiązkową polisę OC na wypadek wyrządzonych szkód – porozmawiaj o tym ze swoim Agentem od nieruchomości.

 

Reasumując, w dużym skrócie chciałem Ci przedstawić realną pomoc Biura Nieruchomości w sprzedaży. Jest to tylko ułamek czynności jakie za Ciebie może wykonać Agent i jak może Ci pomóc, myślę że warto ustalić wcześniej warunki współpracy i ich zakres żebyś był w pełni zadowolony z usługi a przede wszystkim osiągnął swój cel, NASZ wspólny cel: czyli sprzedaż :)